Spore

http://xzone.cz/covergame/1930.jpgUž vás nebaví vaše planeta?
Spore je váš soukromý vesmír. Můžete tvořit a rozvíjet život, zakládat kmeny, budovat civilizace, formovat světy a objevovat hlubiny kosmu.

Spore tvoří pět her, z nichž každá odpovídá jedné z fází evoluce: buňka, živočich, kmen, civilizace a vesmír. Každá fáze přináší nové obtíže a úkoly.

Můžete si zvolit začátek v buněčné fázi a pečovat o jediný druh od jeho skromných začátků ve vodním prostředí až po jeho evoluci v inteligentní živočišný druh. Nebo se můžete rozhodnout založit vlastní kmeny a civilizace na několika planetách. Co provedete se svým vesmírem, je omezeno jen a jen vaší představivostí. Kam chcete směřovat? Proč jen dvě oči? Jste galaktický posel míru nebo vesmírný tyran? Je to jen na vás.

Při tvorbě vašeho vesmíru budete mít k dispozici širokou paletu kreativních nástrojů. S nimi můžete formovat každý jeho prvek: živočichy, dopravní prostředky, budovy a dokonce i kosmické lodě. Ačkoli je Spore hrou pro jednoho hráče, bude to, co vytvoříte vy a další hráči, automaticky sdíleno mezi vaší a jejich galaxiemi. Budete tak moci objevovat nekonečný počet jiných světů a hrát si v nich.

PROMĚŇTE svůj mikroskopický vesmír až po makrokosmos – Od nejmenších vodních améb až po prosperující civilizace a intergalaktická vesmírná plavidla, vše je ve vašich rukách.

ŘIĎTE VÝVOJ vašich příšerek v pěti fázích – Přežijí jen ty nejzábavnější, jelikož vaše volby ovlivní mnoho další generací a nakonec rozhodnou o osudu vaší civilizace.

OBJEVUJTE galaxie dalších hráčů – Budou vaše příšerky vládnout vesmíru nebo vaši milovanou planetu rozmetá na cimprcampr mocná mimozemská rasa?

SDÍLEJTE s celým světem – Vše, co vytvoříte, bude sdíleno s ostatními hráči a naopak. Budete se tak moci setkávat s nekonečným množstvím pozoruhodných živočichů a navštěvovat záhadná místa.


http://xzone.cz/covergame/2219.jpgCo byste řekli na chapadla? A proč jen dvě oči? Popusťte otěže své představivosti jako dosud nikdy předtím – vytvořte si ve Spore vlastní jedinečné druhy a sdílejte je s celým světem!

HW nároky

Spore Tvoření příšerek vyžaduje:

PRO WINDOWS XP
* procesor 2.0 GHz P4 nebo podobný
* 512 MB RAM
* 128 MB graf. karta s podporou Pixel Shader 2.0
* Nejnovější verze DirectX 9.0c
* Min. 190MB místa na pevném disku pro instalaci plus další prostor pro vytvořené příšerky.

PRO WINDOWS VISTA
* procesor 2.0 GHz P4 nebo podobný
* 768 MB RAM
* 128 MB graf. karta s podporou Pixel Shader 2.0
* Min. 190MB místa na pevném disku pro instalaci plus další prostor pro vytvořené příšerky.

PRO MAC OS X
* Mac OS X 10.5.3 Leopard nebo vyšší
* procesor Intel Core Duo
* 1024 MB RAM
* ATI X1600 nebo NVidia 7300 GT se 128 MB RAM, nebo Intel Integrated GMA X3100
* Min. 260MB místa na pevném disku pro instalaci plus další prostor pro vytvořené příšerky.

Hra nepoběží na Mac systémech (Power Mac) PowerPC (G3/G4/G5).

Více informací o použití zkušební verze Tvoření příšerek naleznete ve souboru readme.


http://xzone.cz/covergame/2338.jpgBalíček doplňků SPORE™ Strašidelní a roztomilí obohatí nabídku částí těl pro tvorbu příšerek o více než stovku nových prvků ve dvou charakteristických stylech – v prvním vzniknou okouzlující komiksová a ve druhém strašidelná monstrózní stvoření.

Podobně jako balíčky předmětů pro Sims 2, přidává i tento balíček do hry nový obsah určený uživatelům, kteří chtějí dále vylepšovat své výtvory a udělat co nejpříšernější, nebo nejmilejší.

Nové části lze použít počínaje Živočišnou fází. Vzniklé příšerky je možné nahrát do Sporopedie a sdílet je s dalšími hráči, kteří mají tento balíček nainstalován.

Balíček doplňků SPORE™ Strašidelní a roztomilí lze nainstalovat na plnou verzi Spore Tvoření příšerek nebo hry Spore.

Balíček doplňků SPORE™ Strašidelní a roztomilí obsahuje:

 • 60 nových částí těl
 • 2 nová pozadí pro editor příšerek – 1 strašidelné a 1 roztomilé
 • 48 nové vybarvovací skripty
 • 24 nových zkušebních animací – 12 strašidelných a 12 roztomilých

Platformy: PC a Mac

Datum vydání: 21. listopadu 2008


http://xzone.cz/covergame/2386.jpgPřeneste se dolů ze svého UFO, zažijte dobrodružství a poté si vytvořte a sdílejte svá vlastní.

Ve Spore si můžete vytvořit svou vlastní příšerku a pečovat o ni od stádia malinkaté buňky až po mezigalaktického cestovatele. Nyní se vydejte na více než 30 nových dobrodružství a dokonce si vytvořte svá vlastní! Vůbec poprvé se budete moci snést na povrch planety z paluby své kosmické lodi společně s vašimi spojenci. Čeká na vás 8 druhů dobrodružství – probojujte se k vítězství jako Válečník, tančete s novými přáteli jako Pěvec atd. Každé dobrodružství nabízí originální odměnu k vylepšení vaší příšerky, například Energetickou žiletku, Úžasný šarm nebo Raketový skok. Poté si vyzkoušejte Editor dobrodružství a vymyslete si dobrodružství podle svého. Sdílejte, prohlížejte a hodnoťte nová dobrodružství na spore.com a objevte tak další nekonečný zdroj zábavy.

Vlastnosti

Spousty „Dobrodružství“ vytvořených studiem Maxis

 • 8 nových základních kampaní. Jejich archetypy jsou Válečník, Fanatik, Šaman, Diplomat, Obchodník, Vědec, Pěvec a Ekolog
 • Sneste se společně se spřátelenými příšerkami na povrch planety
 • Více než 30 odměn v podobě vylepšení pro vaši příšerku, např. Energetická žiletka, Raketový skok, Akrobatický tanec, Vznášení nebo Úžasný šarm.
Pomocí Editoru dobrodružství si vytvořte vlastní příběh
 • Proveďte terraforming planety a poprvé na ní vystavte budovy podle libosti a pusťte se do tvorby příšerek a dopravních prostředků
 • Do svých dobrodružství postupně přidávejte úkoly, stavby nebo další části příběhu a poté je otestujte

Sdílejte dobrodružství online

 • Hráči mohou nahrávat svá dobrodružství na Spore.com
 • Ostatní hráči si je poté mohou stáhnou a sami zahrát
 • Spore.com obsahuje nové funkce k prohlížení a vyhledávání nových dobrodružství
Platformy: PC & Mac
Datum vydání: jaro 2009
PEGI: 12+